MIKLAVŽEV SEJEM

Prvi od treh dobrih mož, ki v decembru prinesejo darila je Miklavž.

V ta namen smo tudi na naši šoli priredili Miklavžev sejem. Pričetek sejma je bil ob 17.00 uri z lutkovno predstavo Teatra za vse Kraljestvo povodnega moža. V globokem tolmunu, tako globokem, da mu ni videti dna, živi povodni mož. Družbo mu delajo ribice, raki in školjke. Toda nikogar ni, da bi se z njim pogovarjal. Nekega dne pa v tolmun pade mali Tomaž iz revne ribiške družine. Povodni mož je tako vesel družbe, da si želi Tomaža obdržati pri sebi. Ponuja mu velika bogastva, zlato, srebro, drago kamenje. Mali Tomaž pa pogreša dom, bratca in sestrico, očka in mamico. Otroci so si igrico z navdušenjem ogledali.

Sledil je tradicionalni Miklavžev sejem. Učenci šole in vrtca so izdelali veliko zanimivih izdelkov ter za njih prejeli tudi nekaj prostovljnih prispevkov, ki so napolnili naš šolski sklad. Hvala vsem, ki ste darovali v ta namen.

Minil je prvi pester večer v veselem decembru.

(Skupno 299 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost