Ekskurzija Vipavska dolina in Goriška Brda

V petek, 08. 06. 2018, smo se višji razredi odpravili na končno ekskurzijo v Vipavsko dolino in Goriška brda.

Najprej smo si ogledali arheološki muzej in ostanke kastre –  rimskega obzidja v Ajdovščini. Nato smo se z avtobusom odpeljali do izvira Hublja. Najboljši del ekskurzije je bil, ko smo se povzpeli na razgledni stolp v Gonjačah. Od tam smo videli veliko briških vasi in  si seveda kupili tradicionalne briške češnje, ki so bile zelo okusne. Na koncu smo si ogledali najbolj prepoznavno vas Šmartno in cerkev sv. Martina. Ekskurzija je bila zelo poučna in zanimiva.

Nika Šestan, 8. razred

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)

Komentarji so izklopljeni za Ekskurzija Vipavska dolina in Goriška Brda

Uvrščeno v NOVO

Komentiranje je onemogočeno.