Prireditev RAD IMEJ

Leto je naokrog in spet smo prišli skupaj. Letošnja prireditev je nosila naslov po uvodnih verzih pesnika Ivana Minattija.

Imeti rad sočloveka, živeti v skladu z naravo in jo spoštovati, to bi morale biti naše temeljne vrednote.

Najmlajši so uprizorili pravljico Trije metulji.

Predšolski otroci so povedali, kakšen je Pravi prijatelj.

Pripravile in vodile so jih vzgojiteljice Irena Tomšič, Martina Katern Tomažič, Ana Čeligoj in Ariana Babić.

OPZ je pod vodstvom Nives Pirih zapel ljudsko Izidor ovčice pasel, Ostojićevo Ste videli polža in Krtovo Pesnik in žaba.

1. in 2. razred sta se z učiteljico Vesno Sanković naučila pesmico Rad imam,

z učiteljico Nives pa so zaigrali kot mali orkester Na lepi modri Donavi.

3. in 4. razred in pesem KROF.

4. in 5. razred radi deklamirajo. Pripravili so Minattijevo Nekoga moraš imeti rad, Pavčkovo Ko hodiš in pesem Saše Vegri Prijatelj.

V lanskem šolskem letu smo navezali stike s podružnično šolo Jušići na Hrvaškem. Danes sta se nam predstavili učenki Karolina Jorgić in Lola Rubeša z recitacijo Huda mravljica.

Prijateljstvo res ne pozna meja.

Pridružili so se nam tudi učenci in učitelji iz  opatijske osnovne šole Rikarda Katalinića Jeretova. Kar trije njihovi učenci so se nam predstavili s svojimi avtorskimi pesmimi v domačem narečju. Matej Kinkela: Tata, puhi i ja, Lan Puž: Crekva svetega Marka, Amelia Linden: Leprinačka grofica Ana in Izabela Zaletel, ki je deklamirala Pavčkovo Srečo.

Dramska skupina je pod mentorskim vodstvom Nike Stock uprizorila igrico Kdo je napravil Vidku srajčico.

Učenci NIP-ŠPORT so zaplesali na pesem Danes je moj dan.

Orffova skupina je zaigrala Menuet, skladatelja J. S. Bacha v priredbi R. Pančurja.

Glasbeniki 8. razreda in slavna Golica.

MPZ je zapel slovensko ljudsko Moj očka ima konjička dva, Naša mala nočna glasba prirejena po Mozartu ter Privškovo Tam kjer sem doma.

Oba zbora je spremljaj Martin Lenarčič.

Novinarji so izdali šolsko glasilo Nova Sloga, vsi skupaj pa smo se zunaj posladkali s prigrizki in dobrotami pridnih rok kuharic in kuharjev ter donatorjev iz naših vasi.