Orientacijski tek in šolski kros

Na orientacijskem teku sta bili postavljeni dve progi. Otroci so bili razdeljeni v skupine, mešano po starosti. Vsaka skupina je imela svojega vodjo. Starejši so pričeli svojo pot na zadnjih vratih telovadnice in jo zaključili pri glavnih vratih telovadnice, mlajši pa na glavnem šolskem vhodu in zaključili na istem mestu. Na poti so imeli listke z vprašanji in navodili za nadaljnjo pot. Na vprašanja so odgovarjali na listu, ki ga je imel vodja. Pri prihodu v cilj se je vsaki skupini izmeril čas in preverila pravilnost vprašanj. Zmagala je skupina z najkrajšim časom.

KROS

Na progo smo se odpravili po malici. Otroci so tekmovali po razredih mešano po spolu. Vrstni red se je določal glede na spol. Učitelji so bili na progi v vlogi redarjev. Priznanja so bila podeljena po krosu na igrišču od  5.- 9. razreda in pred šolo od 1.- 4.razreda.

Čestitke prav vsem tekačem za trud in športni boj.

Za zaključek pa še sprostitvena odbojka v telovadnici.

Športni dan je minil v prijetnem vzdušju in tudi vreme smo imeli kot naročeno za nepozaben jesenski dan.