Obiskali smo Mozartovo mesto

V soboto,  10.12.2022,  smo  se učenci naše šole, ki se učimo nemščino, že  navsezgodaj  zjutraj  odpravili  na  izlet  v  Salzburg.  Šli  smo  skozi  Karavanški  predor.  Vstopili   smo  v  zasneženo   mesto.   Pričakalo nas  je  čarobno  vzdušje  praznično  okrašenega  mesta ,  s številnimi  stojnicami  čudovitega   božičnega  sejma. Videli  smo   trdnjavo   Festung  Hohensalzburg,  ki  se dviguje nad  mestnim  jedrom,  stolnico  v  kateri  je  bil  krščen  W.A. Mozart,  slavno   Getreidegasse   z  lepimi dvorišči in Mozartovo   rojstno   hišo.  Šli   smo   tudi   v  Muzej  narave  in  tehnike (Haus der Natur). Videli smo svet kristalov, še posebej vezan  na  Salzburg, ki je znan po rudnikih soli,  zlata…, videli smo svet akvarijev in plazilcev  ter  drugih živali. Bili smo  tudi  na  oddelku  človeka in njegovega  telesa  ter  organov.  Spoznali  smo, kako  ti  delujejo.

Bili  smo  tudi  na  oddelku  planetov,  ki  se  vrtijo  okoli  Sonca in se tehtali  na  vseh  planetih,  ugotovila  sem,  da  bi  jih  imela  manj  kot  na  Zemlji.  Imeli  smo  nekaj  prostega  časa za nakup  spominkov.

Nismo  seveda   pozabili   na   originalne   Mozartove   kroglice s  sivo-modrim ovitkom.  Šli  smo se sami  sprehodit  po  mestu,  šli  smo  po  stojnicah in si kupili  sladke  preste, ki so bile roza, bele in modre barve, posute s pikicami.  Okus  je  bil  po  sladkorju.  Mislim,  da  smo  se  domov  vrnili prehitro,  bilo  je  zelo  lepo  in smo  uživali  in  upam, da bomo  šli  še  kdaj na  takšen izlet.

Lina Hofman, 9. r.

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost