Ob dnevu reformacije in dnevu mrtvih

V deželo je spet prišla jesen, ki je vso pokrajino odela v škrlatne barve. Z meglenimi in hladnimi jutri nas opominja na otožnejši čas.

Učenci so vsi veseli, ker so pred nami krompirjeve počitnice, pred tem pa imamo Slovenci dva pomembna praznika in sicer dan reformacije, praznik pomemben za slovensko kulturo in jezik, spomin na versko, politično in kulturno gibanje v 16. stoletju, ki je obrodilo prvo tiskano knjigo v slovenskem jeziku. Izdal jo je Primož Trubar, s tem pa je obveljal za začetnika slovenščine in dan spomina na mrtve, ko se pri nas in drugod po svetu spominjamo tistih, ki jih več ni. Tistih, ki smo jih imeli radi, ki so tako ali drugače zaznamovali naše življenje, a so v nekem trenutku v preteklosti izgubili boj z življenjem. V ta namen smo pripravili kratko, a bogato prireditev.

Naj vas med počitnicami greje toplo jesensko sonce in topel objem. Privoščite si vroč kostanj in brezskrbno igro z jesenskim listjem.

Lepe, sončne in zdrave počitnice vsem skupaj.

(Skupno 206 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost