Miklavžev sejem

Miklavžev sejem se je odvijal v petek, 1. decembra 2017 v športni dvorani OŠ Jelšane. Začel se je ob 17. uri z lutkovno – igrano predstavo  B. Gašperčič: Jesenska.

Jeseni se v gozdu dogaja mnogo stvari. Živali si pripravljajo brloge, iščejo hrano, nekatere odpotujejo v tople kraje. Škrat Loni je tisti, ki vedno pravočasno poskrbi za zaloge drv, hrane, zdravilnih zelišč, vila Lana pa je lahkomiselna, bolj jo skrbita moda in lepota. V predstavi srečamo štorkljo, ki mora v Afriko, saj pri nas ne najde nobene slastne žabice več, polžek naskakuje slastnega jurčka, pa je prepozen. Črviček je prvi odkril slasten prigrizek. Veverička pridno nabira lešnike, ježek pa se trudi s hruškami.

Gre za predstavo, ki jesenski čas približa tudi najmlajšim.Veliko pesmic, pisana scena, prijetne lutke.

Sledil je tradicionalni sejem, kjer so naši učenci predstavili svoje izdelke. Ker so se zelo trudili, da bi izdelali kar najlepša darila za veseli december, smo bili vašega ogleda in nakupa s prostovoljnimi prispevki zelo veseli.

(Skupno 99 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost