Ob kulturnem prazniku

France_Prešeren_(11306680775)

“Žive naj vsi narodi, ki hrepene dočakat dan…”

8. februar je praznik slovenske kulture in spomin na Franceta Prešerna.

Zdravljica, katero smo zapeli na začetku naše prireditve, je pesem, ki jo je France Prešeren napisal novembra leta 1844. Po 6. členu ustave je Zdravljica besedilo himne Republike Slovenije, skupščina pa jo je sprejela za državno himno 27. septembra 1989.

“Slovenci smo edini, ki imamo kulturni dan za državni praznik,” je poudaril predsednik države Borut Pahor. “Danes je morda praznik, ko ne slavimo kulture samo v ožjem pomenu te besede, ko ne gre samo za jezik, poezijo, umetnost, ampak gre tudi za nas kot ljudi in odnose med nami  kulturne odnose v najširšem pomenu besede.”

3

4

2

1

 

 

(Skupno 66 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost