OB DNEVU SPOMINA NA ŽRTVE HOLOKAVSTA

Z besedo holokavst označujemo pomor 6 milijonov Judov, ki se je zgodil med vojno.

Pred drugo svetovno vojno sta ljudi povsod po svetu prizadela lakota in revščina. V Nemčiji je nacistična stranka iskala rešitev te krize v tem, da je preganjala ljudi različnih etničnih skupin, invalide, drugače misleče, nasprotnike njihovih idej, pripadnike drugih narodnosti in veroizpovedi. Glavne grešne kozle za slabe življenjske razmere so našli v Judih. Preganjali so jih na zelo krut način: zapirali so jih v gete, jih pošiljali na prisilno delo, kjer so velikokrat zaradi mraza, lakote ali izčrpanosti umrli. Najbolj zloglasna so postala koncentracijska taborišča, kjer so ljudje umirali zastrupljeni v plinskih celicah.

To je bilo eno najbolj sramotnih dejanj 20. stoletja. Ker ne želimo pozabiti tega krutega ravnanja z ljudmi in ker so v koncentracijskih taboriščih umirali tudi Slovenci in drugi narodi,  se 27. januarja spominjamo žrtev holokavsta. Z devetošolci smo pred šolo posadili krokuse, cvetice, ki predstavljajo vse otroke, ki so bili žrtve nacizma. V koprskem gledališču smo si ogledali plesno predstavo Dnevnik Anne Frank, zraven pa likovno ustvarjali. (Martina Šajn, Jožef Knafelc in Janja Raspor)

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost