Nemščina na naši šoli

Na OŠ Jelšane se učenci v okviru izbirnega predmeta nemščine učijo že drugo leto.
Pouk poteka dve uri na teden. Pri pouku smo aktivni, vedno se kaj novega naučimo in kaj lepega ustvarimo.
Letos smo sodelovali v akciji Goethe-Instituta Ljubljana. Pridružili smo se projektu »Ostern ist schöner mit dir« oz. »Velika noč je lepša s tabo« in izdelovali velikonočne voščilnice. Učenci so se zelo potrudili, saj so voščilnice potovale v Avstrijo in Nemčijo, da bi z njimi razveselili starostnike v domovih upokojencev. Poleg voščila v nemščini, so učenci zapisali tudi nekaj o sebi.
Goethe Institut nam je v zameno poslal majhna presenečenja.
V akciji je poleg naše šole sodelovalo še 48 slovenskih osnovnih in srednjih šol. Vsi skupaj smo naredili kar 1495 voščilnic, ki so že prispele v različne domove za bolne in ostarele v Avstriji in Nemčiji.