Prešernov dan

“Kaj je sreča, sinek vpraša,

ko na trati se igra.

To je kruh, ki tvoja mati,

vsak dan ti ga v roko da, … ” so zapeli učenci 4. in 5. razreda.

V veliko veselje nam je bilo, da smo v našo sredo povabili avtorico te pesmi, gospo Danico Pardo in gospoda Dimitrija Grlja, ki je uglasbil nekaj njenih pesmi, pa tudi kot velikega ljubitelja kulture, še posebej glasbe.

Danica Pardo je domačinka, rojena na Premu. Že od srednješolskih let piše pesmi in kratko prozo. Do sedaj je izdala štiri knjige. Veliko njenih pesmi je uglasbenih. Več o svojem delu nam je povedala kar sama. Za oddih  so vmes poskrbeli učenci pevskega zbora, Orffova skupina in drugošolci.

Z današnjim obiskom na prireditvi smo bili zelo veseli, saj nam je gospa Danica popestrila dan pred slovenskim kulturnim praznikom.

(Skupno 691 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost