Ekskurzija v Beograd

Petek 25.10.2019

Učenci so se danes sprehajali okoli jezera na Adi Ciganliji, ki se imenuje tudi Beograjsko morje. Po počitku sledita kosilo in učna ura zgodovine  v šoli.

Četrtek 24. 10. 2019

Učence danes čaka ekskurzija po Beogradu z ogledi. Slika prikazuje učence izpred gostiteljske šole OŠ Banović Strahinja.

Učenci so si ogledali Hram Sv. Save. Sedaj pa se nahajajo v centru Beograda.

Danes jih čaka še veliko dogajanja.

Zadnja slika je posneta pri Narodnem muzeju in spomeniku kneza Mihajla.

Učenci so prav tako obiskali pravoslavno katedralo, park Kalemegdan, videli, kje se združita Sava in Donava, si ogledali Etnografski muzej in si privoščili prave srbske čevapčiče.

Sreda 23. 10. 2019

Ob 6.30 so se učenci 9. razreda odpravili na ekskurzijo v Beograd.

Stanovali bodo pri učencih beograjske šole OŠ Banović Strahinja, s katero ima naša šola v šolskem letu 2019/20 izmenjavo. Ti nam bodo vrnili obisk aprila 2020.

Na sliki so naši učenci, ki delajo zapiske za svoj potopis. Veliko literarnega uspeha jim želimo.

Učenci so varno prispeli v Beograd in se namestili pri družinah.