Obeležitev dneva reformacije in spomina na mrtve

Zadnji šolski dan pred začetkom jesenskih počitnic, v petek, 27. oktobra 2017, smo v počastitev dneva reformacije in dneva spomina na mrtve najprej pričeli s proslavo v telovadnici.

Ob dnevu reformacije, obeležujemo rojstvo slovenskega knjižnega jezika.

Slovencem je reformacija prinesla, prvo knjigo in s tem knjižni jezik, pa tudi prvo omembo pojma Slovenec.

Prvega novembra obeležujemo dan spomina na mrtve oziroma praznik vseh svetih. Na 1. november se tako še v današnjem času spominjamo tistih, ki jih več ni. Tistih, ki smo jih imeli radi, a so v nekem trenutku v preteklosti izgubili borbo z življenjem. Zato naj nas nikakor ne bo sram ali strah s svečko ali cvetjem v roki stati ob grobu tistih, ki so nam v življenju veliko pomenili.

Na proslavi so nastopili učenci razredne in predmetne stopnje. Predstavili so se z recitacijami, deklamacijami, igranjem na glasbila, zapela sta nam tudi oba zbora.  Njihove glasove je obogatila s spremljavo na klavinovi učiteljica N. Pirih, na violini pa Ana Kompan. V drugem delu proslave nas je z nekaj minutami zgodovine nagovorila  ga. Marija Gaberšnik.

 

Po proslavi so  delegacije učencev odnesle cvetje in sveče k spomenikoma ob šoli in na pokopališču.

(Skupno 771 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost