Kulturni dan na Premu

Grad Prem se nahaja na slemenastem robu naselja Prem nad reko Reko v bližini Ilirske Bistrice. Prvič je bil posredno omenjen leta 1213, zgrajen pa naj bi bil v 12. stoletju na ozemlju oglejskega patriarhata. Po izročilu naj bi grad nastal na mestu rimske utrdbe Castra Prima, vendar z arheološkimi izkopavanji doslej tega ni bilo mogoče dokazati. Od tod izhaja le ime gradu in naselja. (Vir podatkov: https://sl.wikipedia.org/wiki/Grad_Prem)

Pod vodstvom kustosinje Mateje Kakež in njene sodelavke TIC Il. Bistrice smo 26. maja 2017 obiskali  spominsko hišo našega pesnika Dragotina Ketteja in grad Prem .

 

Po ogledu so se učenci preizkusili v likovnem in literarnem ustvarjanju.  

Likovni izdelki krasijo hodnik naše šole.

(Skupno 326 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost