Dan reformacije in dan spomina na mrtve

Pred nami sta dva praznika, ki nas čakata v prihodnjih dneh. Dan reformacije, (31. oktober), ko smo Slovenci dobili svoje ime, pisavo, knjižni jezik in prvo tiskano knjigo s priloženim Abecednikom in dan spomina na mrtve (1. november), ko se spomnimo vseh ljudi, ki so nas že zapustili. Zagotovo bo letos ta dan zaradi vseh varnostnih ukrepov drugačen. V spomin bomo letos prižgali nekoliko drugačne svečke. Učenci bodo poiskali primeren kamenček in nanj narisali svečo, cvet, sonce in to položili na grob ter tako tudi prispevali k ekološkemu ozaveščanju.

Učenci in učitelji smo v petek, 22. oktobra 2021, v ta namen pripravili spominsko uro z recitacijami in pevskimi točkami, ki so jih naši novinarji z ment. N. Pirih (glede na izredne razmere, ki vladajo
zaradi omejevanja okužbe s Covid-19) že prej posneli, potem pa preko šolskega radija predvajali vsem na šoli.

Naj vas med počitnicami greje toplo jesensko sonce, pazite nase in ostanite zdravi.